top of page

PATRONATY MEDIALNE W JAZZ TV

MIĘDZYNARODOWE WARSZTATY BIG BANDOWE

postFB-01 (1).png

Ruszają zapisy na Międzynarodowe Warsztaty Big Bandowe.

Zapraszamy wszystkich grających w zespołach muzycznych, orkiestrach oraz big-bandach, bez względu na wiek.

Międzynarodowe Warsztaty Big Bandowe odbędą się w terminie 19-24 sierpnia 2024 r.,

w Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Jastrzębiu Zdroju.

Prowadzący warsztaty:

Dyrektor artystyczny warsztatów prof. dr hab. Grzegorz Nagórski

- zajęcia indywidualne z instrumentu puzon i eufonium, wykład z improwizacji, zajęcia zbiorowe Orkiestra-Big Band, zajęcia sekcyjne, dyrygowanie i przygotowanie koncertu finałowego muzyków warsztatów i pedagogów, który odbędzie się 24 sierpnia w Sala Koncertowa PSM w Jastrzębiu-Zdroju.

-prof. dr hab. Kuba Stankiewicz fortepian ,

Roch Siciński dziennikarz Dwójka - Program 2 Polskiego Radia ,prowadzenie koncertu finałowego, prelekcja o muzyce.

Członkowie muzycy Big Bandu Śląskiego: zajęcia indywidualne, sekcyjne, zbiorowe, wspólny koncert finałowy uczestników i wykładowców-muzyków Big Bandu Śląskiego:

Mateusz Szczypka - gitara, Michał Kapczuk - kontrabas, gitara basowa, Michał Dziewiński - perkusja, Dawid Główczewski - saksofon altowy, sopranowy, ewi, Jacek Owsianka - saksofon altowy, flet, klarnet, dr Jarosław Bothur - saksofon tenorowy, klarnet, dr Marcin Żupański - saksofon tenorowy, flet, klarnet basowy, Grzegorz Czuchaj - saksofon barytonowy, klarnet basowy, Maciej Prokopowicz - puzon, Jakub Moroń - puzon, Karol Pistelok- puzon, Piotr Krawczyk - puzon basowy, tuba

Slawek Firut - trąbka, flugelhorn, Krzysztof Bukowski - trąbka, flugelhorn, Marcin Elszkowski - trąbka, flugelhorn

Klaudiusz Kłosek - trąbka, flugelhorn

Wszelkie informacje dotyczące wydarzenia znajdują się w formularzu zgłoszeniowym.

https://forms.gle/5hauLoUE8Jyhjz4m7

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Sponsorzy wydarzenia: JSW S.A., Kelvion

MeetUp65: Music Lab

MUSIC LAB baner 385x145.jpg

Światowi producenci i wybitni eksperci branży muzycznej podczas Meet Up 65 - MUSIC LAB - Creative Teamwork w Warszawie już 5 kwietnia.

Czy twórcy muzyki są wyposażeni w odpowiednią wiedzę, umiejętności i narzędzia wspierające pracę zespołową? Czy eksperci z dziedzin technicznych i kreatywnych tacy jak m.in. producenci, wydawcy, organizatorzy festiwali, realizatorzy dźwięku i obrazu, graficy, filmowcy, twórcy gier i reklam, publisherzy i kompozytorzy potrafią wzajemnie budować relacje między różnymi branżami kreatywnymi? Czy można stworzyć międzybranżowe standardy współczesnej współpracy twórczej i sposoby ich funkcjonowania?

Próba znalezienia odpowiedzi na te pytania jest celem Meet Up 65 - MUSIC LAB - Creative Teamwork, który już 5 kwietnia 2024 r. będzie miał miejsce w Warszawie w hali Labo CRPK w godzinach od 10:30 do 19:00. Organizatorami wydarzenia są: Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych oraz Fundacja “Kultura w Mieście” przy merytorycznym wsparciu RED PRODUCERS. Meet Up 65 - MUSIC LAB - Creative Teamwork skierowany będzie zarówno do młodych twórców, wchodzących dopiero na rynek pracy współczesnego przemysłu kreatywnego, jak i profesjonalistów działających na nim od wielu lat. Istotą wydarzenia jest stworzenie platformy wymiany doświadczeń pomiędzy twórcami.

Celem projektu jest budowanie relacji i kształtowanie społeczności opartej na wartościach twórczej pracy zespołowej. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona i wymaga wcześniejszej rejestracji przy pomocy formularza: https://cutt.ly/jw3nmJs5 Decyduje kolejność nadesłanych zgłoszeń.

Podczas 8 paneli dyskusyjnych, w których udział weźmie ponad 20 wybitnych panelistów z Polski i ze Świata, reprezentujących takie dziedziny twórczej pracy jak m.in. songwriting, produkcja muzyczna, komponowanie muzyki do filmów, teatru czy gier, produkcje koncertowe, publishing, booking. streaming, WEB3. Dyskusje będą koncentrować się na problematyce i złożoności współczesnych sposobów współpracy pomiędzy różnymi przemysłami kreatywnymi i związanych z nimi twórcami.

Zaproszenie do udziału w Meet Up 65 - MUSIC LAB - Creative Teamwork przyjęli legendarni światowi producenci muzyczni tacy jak: Flemming Rasmussen - duński producent muzyczny i realizator dźwięku, który jako producent trzech płyt zespołu Metallica (“Ride The Lightning”, “Master Of Puppets” i “And Justice For All”) wpłynął na kształt i brzmienie muzyki metalowej na świecie, laureat Grammy m.in. jako producent singla “One”, Jason O’Bryan - brytyjski producent muzyczny, szef wykładowców legendarnego Abbey Road Institute, mający na swoim koncie współpracę z takimi twórcami jak Limp Bizkit, Korn, Moby, Bono (U2), Natalie Imbruglia czy Scissor Sisters, nominowany do nagrody Grammy w kategorii najlepszy soundtrack do filmu “Y Tu Mamá También” i Ivan Zawinul - amerykański producent muzyczny i realizator dźwięku mający na swoim koncie współpracę z największymi gwiazdami świata jazzu i popu w tym m.in. Weather Report, Mariah Carey, Miles Davis, Carlos Santana, Dizzy Gillespie, Herbie Hancock, Stan Getz czy Andy Garcia oraz London Philharmonic i WDR Big Band. Wśród światowych ekspertów z branży muzycznej pojawią się m.in. Arnold Travieso ze Szwecji, Mariana Suchodolsky z Portugali, Christian Holl Buhl z Niemiec. W gronie polskich ekspertów znajdą się m.in. Paweł Potoroczyn, Maciej Werk, Przemek Myszor, Karo Glazer, Marcin Bąkiewicz, Michał “Rosa” Rosicki, Tomasz Olszewski, Remek Zawadzki, Michał 120 db Mika, Paweł Rozkrut, Joanna Drozda, Paulina Golba, Karol Pawłowski, Haldorf Grunberg, Marek Walaszek.

W ciągu całego dnia, poza panelami, uczestnicy będą mieli możliwość zapisać się i wziąć udział w tzw. listening sessions, podczas których będą mieli szansę skonfrontować swoją twórczość z wybitnymi producentami muzycznymi, reprezentującymi różne style i gałęzie muzycznego biznesu. W strefie relacji czekać na nich będą “speed datingi”, podczas których uczestnicy będą mogli porozmawiać z panelistami i podczas dziesięciominutowych, krótkich rozmów nawiązać z nimi pierwszy kontakt. Aby stworzyć nową przestrzeń branżowej komunikacji organizatorzy sięgną po najnowocześniejsze technologie, które ułatwią komunikację podczas wydarzenia i zbudują realne możliwości przyszłej współpracy. W BOXIE WEB3 każdy z uczestników zostanie zalogowany do nowych platform muzycznych oraz otrzyma odznakę “NFT - Creative Teamworker”.

Koncert Telewizji JAZZ

Mrowna Jazz Festiwal

Plakat_Coffe Experiment.png

Coffee Experiment, to kolektyw dziewięciorga przyjaciół, którzy lubią bawić się
rytmem, formą i melodią. Tworzona muzyka jest osadzona na dźwiękach z pogranicza
muzyki soul, R&B, nieraz nawiązując do jazzowych korzeni muzyki popularnej. Zespół został
założony w kwietniu 2015 r. zaczynając niepozornie jako grupa przyjaciół z Rudy Śląskiej,
którzy znali się od lat z różnych projektów oraz ze szkoły muzycznej.
W czerwcu 2019 grupa zyskała nowych członków wzbogacając się o nowe pomysły
kontynuując projekt pełen świeżości, energii i smaku. Eksperymentując dźwiękiem pragną
aby słuchacz odnalazł w muzyce cząstkę siebie.
Zespół został laureatem 40 Rawa Blues Festival i obecnie pracuje nad wydaniem swojego
debiutanckiego albumu.

Zespół:
Natalia Skorupka - śpiew
Szymon Niechcioł - piano
Krzysztof Głuch jr - gitara
Grzesiu Bugdoł - bass
Dawid Czogała - perkusja
Aga Badura - chórki
Maria Marzetz - chórki
Marcin Melcher - trąbka
Szymon Milej - saksofon

Mrowna Jazz Festiwal

Mrowna_A4.jpg

Mrowna Jazz Festiwal

to pierwsze takie wydarzenie w Grodzisku Mazowieckim, które skupia się na rozpowszechnianiu polskiej muzyki jazzowej. Głównym organizatorem jest Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim. Naszym celem jest nie tylko promowanie dziedzictwa kulturowego, jakim jest polski jazz, ale również stworzenie przestrzeni dla muzyków różnych pokoleń, aby spotkali się i dzielili swoją pasją. Odbędzie się wiele wyjątkowych koncertów na żywo oraz wieczorne jam session, które zapewnią niezapomniane wrażenia muzyczne. W ramach wydarzenia odbędą się również targi perkusyjne oraz warsztaty gry na perkusji, skierowane zarówno do dzieci, jak i dorosłych.

14 Festiwal Muzyki Filmowej Krzysztofa Komedy

2023bjfafisz.jpg

21 BYDGOSZCZ JAZZ FESTIVAL od 23 października do 11 listopada w Bydgoszczy wystąpią gwiazdy polskiego i światowego jazzu.

 

21 EDYCJA Międzynarodowego Festiwalu Jazzowego – „20 Bydgoszcz Jazz Festival” odbywać się będzie od 23 października do 11 listopada 2022 roku w Bydgoszczy. Gwiazdą festiwalu będą m.in.: Kurt Elling, Charlie Hunter , Jan Ptaszyn Wróblewski. Wśród wykonawców lokalnych Bartłomiej Halicki i Eljazz Big – Band.

Podczas festiwalu wystąpi 44 artystów z USA, Afganistanu, Niemiec, Polski. Festiwal ma bardzo wysoką rangę artystyczną. Zapraszamy największe gwiazdy jazzowych estrad, a koncerty i wydarzenia artystyczne odbywają się w dziesięciu blokach tematycznych:

POLSCY KOMPOZYTORZY, ZADUSZKI JAZZOWE, POLISH JAZZ, BITWA JAZZOWA, MŁODZI NA START, POLSKIE IKONY JAZZU, ŚWIATOWE KONCERTY GWIAZD, JAZZ MUSIC TOMMORROW, JAM SESSION, SZTUKI WIZUALNE.

14 Festiwal Muzyki Filmowej Krzysztofa Komedy

Plakat Komeda B1.jpg

14 Festiwal Muzyki Filmowej Krzysztofa Komedy

Studio Koncertowe PR im. W. Lutosławskiego ul. Modzelewskiego 59 Warszawa

PROGRAM 

29 września 2023, godz. 19.00

Koncert Luca Ciarla Trio - Cinema amore mio (Włochy)

godz. 20.30

Koncert Espen Eriksen Trio - Czas Komedy (Norwegia)

 

30 września 2023, godz. 20.00

Koncert RGG Trio feat. Robert Majewski & Łukasz Poprawski - Astigmatic Project

 

Kino Atlantic ul. Chmielna 33 Warszawa

1 października 2023, godz. 17.00

Projekcja filmu dokumentalnego

„Komeda. A soundtrack for a Life”  w reżyserii Claudii Buthenhoff- Duffy.

 

 

Na całe wydarzenie wstęp wolny

FESTIWAL "NO WOMAN NO JAZZ"

Ilona Damięcka_15.09.png
Joanna Knitter_26.09.png
Beata Przybytek_16.09.png

Festiwal "No woman no jazz" to wydarzenia na skalę ogólnopolską, które ma na celu postawienie tezy, że NIE MA JAZZU BEZ KOBIET.

Trzy dni festiwalu pozwoli na przedstawienie kobiet jako silnych liderek z własnymi pięknymi projektami, aranżacjami. Trzy wspaniałe i piękne kobiety oraz trzy różne wersje jazzu na najlepszym poziomie.

Program:

15/09/2023 godz. 19:00 – Ilona Damięcka & Mateusz Smoczyński Duo

16/09/2023 godz. 19:00 - Beata Przybytek z zespołem

26/09/2022 godz. 19:00 - Joanna Knitter Blues & Folk Connection

 

Miejsce organizacji wydarzenia:

Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach, ul. Krauzego 1, 41-600 Świętochłowice.

 

WSTĘP WOLNY PO REJESTRACJI NA STRONIE WWW.NOWOMANNOJAZZ


 

https://www.nowomannojazz.com/

https://www.facebook.com/events/215215164507120/215215174507119/?active_tab=about

  • Facebook
bottom of page