top of page

HI-FI STUDIO

PRZESTRZEŃ DLA PROFESIONALISTÓW 

Nowe odcinki od września w telewizji JAZZ.4K, obejrzymy łącznie 20 odcinków z każdej serii.

"RAMÓWKA OD WRZEŚNIA"
W ramówce znajdą się trzy tematy związane ze sprzętem muzycznym i nośnikami wszelkiego rodzaju, będą to audycje często połączone z wywiadami z muzykami, którzy albo nagrywają albo promują swoje płyty na najbardziej zaawansowanych systemach AUDIO.
Programy będziemy realizować na prośby naszych widzów, którzy od dłuższego czasu domagają się takich tematów, z góry dziękujemy za setki maili, które do nas napłynęły.

 
Nagrywanie muzyki

"STUDIO PRO"

Jest to program, który będzie obejmował wszystkie dziedziny związane ze studiem nagraniowym i sesjami, które są realizowane w odwiedzanych przez nas studiach.

W odcinkach mogą pojawić się prezentacje najlepszego sprzętu używanego podczas sesji nagraniowych z muzykami, będą też odcinki prezentujące nowy sprzęt oraz ciekawostki techniczne i historyczne.

 
Głośnik stereo

"AUDIO PRO"

W odcinkach tej serii prezentowany będzie sprzęt z najwyższej półki ze świata HI-END oraz zestawy muzyczne z najwyższej półki popularnych firm.

Nie zabraknie również nowości ze świata LIFESTYLE AUDIO, czyli najbardziej rozwiniętego rynku.

Pierwsza seria będzie dotyczyła sprzętu HI END, a od października pozostałe tematy w odcinkach.

 
Płyta winylowa

"AUDIO MEDIA"

Program ten zawiera również odcinki prezentujące winyle i inne nośniki, będą też powroty do historii różnych nośników audio.

Będziemy promować wydawnictwa, także te, które wracają do nietypowych nośników, jak kaseta czy pocztówka z płytą, która wraca na półki.

 

“SOUND POSTCARDS”

vinylpostcard0.jpg

Pocztówki dźwiękowe to przedmiot pochodzący z czasów PRL-u, zwłaszcza z lat 60. i 70. ubiegłego wieku, kiedy dostępność prawdziwych płyt winylowych była w zasadzie niemożliwa. Ta kwadratowa pocztówka ze zdjęciem była zazwyczaj odtwarzana na małych gramofonach, co było możliwe dzięki jej unikalnemu grawerowaniu, dokładnie tak jak płyta. Pocztówki dźwiękowe nie służyły jednak do wysyłania, były najczęściej przedmiotem kolekcjonerskim, mimo że zawierały miejsce na znaczek i adres, co umożliwiałoby ich wysłanie. Co ciekawe, kiedyś oprócz gotowych kartek można było wykonać specjalne pocztówki z nagranym na życzenie utworem, na przykład z życzeniami. Dziś pocztówki tego typu są reliktem przeszłości, przedmiotem atrakcyjnym wizualnie, ich jakość dźwięku pozostaje trudna do zweryfikowania, ze względu na brak sprzętu lub słabą jakość dźwięku. Nie są przedmiotem praktycznym, stłumionym przez współczesną technologię, ale niewątpliwie mają swoją wartość dla kolekcjonerów, miłośników historii i pokoleń, dla których są przedmiotem wspomnień z młodości.

tekst Julia Wolińska

 
  • Facebook
bottom of page