top of page

WYDARZENIA

Jazzonalia Konin .jpeg

Artur Dutkiewicz - jeden z czołowych polskich pianistów jazzowych. „Ambasador jazzu” (Jazz Forum 12/2012); wystąpił z koncertami w ponad 70 krajach świata. Występował na dziesiątkach festiwali muzycznych na całym świecie m.in.: Northsea Jazz Festival, Munster Jazz Festival, Copenhagen Jazz Festival, Festival Opera De Paris, Sziget Festival – Budapest, Jazz Jamboree – Warsaw, Jazz Plaza – Havana, Polish Film Festival – Los Angeles, Glasgow Jazz Festival, Duesseldorf Jazz Rally, World Culture Festival – Berlin, BJ Ninegates Jazz Festival – Pekin, Utsav Int. Jazz Festival - New Delhi, Melbourne Int. Jazz Festival.

Na festiwalu Jazzonalia trio Artura Dutkiewicza przedstawi kompozycje lidera z ostatnich płyt: „Prana” , „Traveller” i  „Comets Sing” 

100.png

22 kwietnia 2023 godz. 19:00

Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach

Antoni Ziut Gralak - trąbka
Adam Stodolski - kontrabas
Tomasz Leś - gitara
Przemysław Borowiecki – perkusja


100-nka istnieje od 2004 roku.
Trzem "młodym gniewnym" towarzyszy Antoni Gralak, jeden z najlepszych polskich trębaczy,
legenda polskiego o jazzu. Prezentują nurt współczesnej europejskiej muzyki improwizowanej. Połączenie muzyki akustycznej z elektroniką, tradycji z nowoczesnością. Artyści wydają piąty album, nagrany w eksperymentalnym Obuh Studio (Rogalów), wykorzy- stując wyłącznie aparaturę analogową. Jest to jedno z ostatnich tego typu studio nagrań w Europie. 

zzZ.PNG

3CITY PIANO DAYS jest unikalnym festiwalem muzycznym, który powstał z incjatywy mieszkającego w Gdańsku Tomasza Szwelnika, gdańskiego przedsiębiorcy, muzyka i artysty, współzałożyciela Fundacji Źródło Tworzenia, która organizowała
pierwszą edycję festiwalu w marcu 2019 roku, oraz kolejne edycja w roku 2020, 2021,2022. W festiwalu 3CITY PIANO DAYS wzięło już udział kilkudziesięciu pianistów. 
Festiwal wpisuje się w międzynarodowy dzień PIANO DAY.

3CITY PIANO DAYS W PIGUŁCE
• 4 dni muzyki popularyzujące edukację gry na fortepianie, pianinie, instrumentach klawiszowych
• wydarzenia koncertowe w trzech miastach: Gdańsk, Sopot, Gdynia
• festiwal promujący grę doświadczonych oraz młodych i najmłodszych wykonawców
• 4 dni muzycznej uczty, wiele wydarzeń i artystów
• akcje zbierania funduszy na stypendia dla artystów, instrumenty muzyczne,
• popularyzacja edukacji muzycznej oraz promocja młodych artystów w Trójmieście
• promocja muzykowania dzieci

Suwałki_poprawa.png

IV FESTIWAL SAKSOFONU I KLARNETU W SUWAŁKACH

Suwałki, 26 - 28 kwietnia 2023 r.

 

https://www.gov.pl/web/psmsuwalki

I Festiwal Saksofonowy w Suwałkach odbył się w 2001 roku. Pomysłodawcą imprezy był profesor Krzysztof Herder (AMFC Warszawa). Impreza przeznaczona dla saksofonistów cieszyła się dużym zainteresowaniem, co zaowocowało organizacją II i III Festiwalu Saksofonowego w Suwałkach. IV edycja festiwalu zostanie poszerzona o udział klarnecistów, co dodatkowo wzbogaci ofertę artystyczną i edukacyjną festiwalu. Od 2023 r. festiwal
będzie występował pod nazwą Festiwal Saksofonu i Klarnetu w Suwałkach. Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Suwałkach podczas Festiwalu będzie miała zaszczyt gościć Suwalską Orkiestrę Kameralną.

Przetłumaczono z www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)Z

SKRZEK&ELLA_Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach_plakat.png

Fundacja "Kultura w mieście", Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach oraz JAZZ TV serdecznie zapraszają na wyjątkowy Koncert Noworoczny Józefa & Elli Skrzek.

 

Józef Skrzek to multiinstrumentalista, kompozytor i wokalista, jeden z czołowych przedstawicieli polskiego rocka progresywnego i elektronicznego, a przede wszystkim lider legendarnej grupy rockowej SBB. Założona przez niego na początku lat 70. grupa eksperymentowała łącząc rock, blues, jazz, muzykę elektroniczną i progresywną, tworząc swoje niepowtarzalne brzmienie. W ciągu swojego istnienia SBB nagrało łącznie ponad 60 albumów studyjnych, koncertowych i kompilacyjnych.

Przetłumaczono z www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)

NEW PUBLICIST PRODUCTION

183116941_3891398254309496_8823658635597

prof.Janusz Szrom ,

Agnieszka Bania,

prof.Wojciech Olszewski 

dr.Józef Eliasz,

prof.Zbigniew Wrombel

w Eljazz - Bydgoszcz

WKRÓTCE NA ANTENIE JAZZ TV

KONCERT

Leszek KUŁAKOWSKI - Beautiful Jazzy Opera feat. A. FABRELLO – sopran, Ł. ZAŁĘSKI – tenor

20th Anniversary Concert of the Eljazz Big Band and 45th Anniversary of Józef Eliasz's Creative Work